Andrzej Silski
 
g
"Jeżeli kiedyś wszystko zacznie
kręcić się niezgodnie z ruchem
wskazówek zegara
wtedy odezwij się do zupełnie
obcego człowieka
posłuchaj jego nierytmicznych
uderzeń serca
rozbujanego sztucznie
i przygaśnij w blasku jego miłości"

 

O mnie

Twórczość literacka

Piosenki

Ostatnio dodane

   

Ostatnio dodane : Audio „Leśna Szkoła”

Traktując jak najpoważniej Wasze głosy aby nagrać „Leśną szkołą” w wersji „Audio”, tak abyście drogie mamy, ojcowie i dziadkowie mogli je odtwarzać swoim dzieciom i wnukom informuję, że właśnie dokonaliśmy takiego nagrania. Zrealizowaliśmy je w studio „Piątka” Janusza Piątkowskiego w Mosinie.
Swojego cennego głosu do tego zadania użyczył nam pan Grzegorz Wocial. Urodzony w 1968 roku w Zielonej Górze, od najmłodszych lat związany z recytacją i amatorskim ruchem teatralnym głównie poprzez Teatr Forum 80. Członek założyciel zielonogórskiej grupy Die Huelle. W latach 90-tych współpracownik zielonogórskiego Radia Zachód, gdzie czytał między innymi wiersze w audycji Radiowa Książka Poetycka. Przez wiele lat lektor reklam radiowych i telewizyjnych. W 2005 roku przenosi się do Szczecina, a od kwietnia tego roku pracuje w Poznaniu.
Jestem przekonany, że Wasze pociechy, słuchając wierszy o zwierzątkach przeniosą się wraz z wami w piękny, beztroski świat, poznając przy tym zwierzęta leśne, które zawsze są wesołe i mogą zaskakiwać niecodziennymi zachowaniami.
Zapraszam do posłuchania
Andrzej Silski

Ostatnio dodane : Na Gwiazdkę

W moim życiu ( tak jak zapewne w Waszym) bywały różne grudnie. Lepsze i gorsze, śnieżne i deszczowe, mroźne i ciepłe. Był też grudzień 2001 roku. Zupełnie inny - "wojenny". Jak wiadomo 13 grudnia wprowadzono w Polsce stan wojenny. Byliśmy wtedy w wojsku. Nasze rozgoryczenie spowodowane tymi wydarzeniami było ogromne. Próbowaliśmy oderwać się od ponurej rzeczywistości śpiewając kolędy i dekorując choinki, które stały na terenie jednostki. Wtedy właśnie napisałem wiersz, który miał być wyrazem naszej tęsknoty za normalnością, za normalna Polską. Czy jej doczekaliśmy? Czy przesłanie w nim zawarte jest nadal aktualne. Przeczytajcie

Czytaj więcej... | 1348 bajtów więcej
Ostatnio dodane : Satyryczny news

Coś o naszej klasie, czyli lekko satyryczny tekst

Czytaj więcej... | 1272 bajtów więcej
Ostatnio dodane : Emocje

Muzyczne emocje

Czytaj więcej... | 3883 bajtów więcej
Ostatnio dodane : Rekomendacje

Krótka historia wydawnicza

Czytaj więcej... | 1534 bajtów więcej
Ostatnio dodane : Koncert w Opalenicy

Koncert w Opalenicy z okazji 25-lecia pracy twórczej Andrzeja Silskiego i Bogusława Harendarczyka

Czytaj więcej... | 3999 bajtów więcej